Obsługujemy karty
bez dopłat i ograniczeń
Siłownia Matrix Fitness
Bielsko
Zapraszamy Państwa serdecznie do naszego klubu!
PIERWSZE WEJŚCIE o wartości
50 zł GRATIS !
Wypełnij Ankietę i umów się na pierwszą bezpłatną sesję treningową o wartości 50 zł.

Gabinet masażu

Marek Wróbel… masaż , trening i suplementacjagabinet_masazu1

Ukończyłem studia magisterskie w Wyższej Szkole Bankowości I Zarządzania w Poznaniu na kierunku Administracji…. jednak to nie ten zawód stał się moja pasją… od wielu lat aktywnie trenuję i zajmuję się zdrowym stylem życia. Uprawiam od 3 lat nordic wal king i trenuję w siłowni od prawie 20 lat. Z klubem Matrix w Bielsku-Białej jestem związany od samego początku jego istnienia pod nowym zarządem …. To tutaj korzystając ze swojego doświadczenia i uzyskanych szkoleń zajmowałem się instruktażem treningowym i doradztwem suplementacyjnym. Jednak to masaż stał się moją pasją, i to w tym kierunku uzyskałem niezbędne dyplomy i certyfikaty z zakresu biomasażu. To właśnie masażem się zajmuję i on jest moją pasają której poświęciłem swoje zainteresowania.

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż.. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu wielu chorobom.

W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, ugniatanie, oklepywanie wstrząsanie i wibrację. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku.
Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Masaż relaksacyjny – jest masażem wykonywanym u pacjentów, którzy życzą sobie zabiegu odprężającego, orzeźwiającego i usprawniającego organizm po długotrwałym wysiłku zarówno fizycznym jak i psychicznym związanym ze stresem dnia codziennego. Pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Masaż sportowy – oparty jest na technikach masażu klasycznego. Wyróżniamy kilka rodzajów masażu sportowego w zależności od dyscypliny sportu, rodzaju wysiłku fizycznego, okresu cyklu treningowego lub stanu psychofizycznego zawodnika. Może być elementem uzupełniającym rozgrzewkę, wspomagać trening lub przyspieszać odnowę biologiczną.

Masaż izometryczny – stosowany jest w sytuacjach, kiedy dochodzi z różnych powodów do osłabienia siły mięśniowej (np. opatrunek, zanik mięśni po udarach lub wylewach, długotrwałe unieruchomienie, porażenie nerwów obwodowych). Ma on na celu szybki przyrost masy i siły mięśni. Masaż wykonuje się w napięciu izometrycznym mięśnia stanowiącym ok. 80-95 % napięcia max.

Masaż odchudzający – zadaniem tego rodzaju masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii. Masaż może być niekiedy nieprzyjemny dla osoby masowanej ze względu na uczucie występującego bólu przy stosowaniu technik z dużą siłą. Do tego rodzaju masażu używa się kremów zawierających substancje roślinne, stymulujące metabolizm komórek, likwidujące tkankę tłuszczową oraz ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiaru wody. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety.

Masaż kontralateralny – u podstaw tego masażu leżą założenia z zakresu neurofizjologii. Oddziaływanie masażu na zdrową kończynę aktywizuje przepływ krwi i bodźców nerwowych za pośrednictwem skrzyżowań naczyniowo-ruchowych odruchów fizjologicznych na stronie przeciwnej o ok. 30%. Wraz z dużym przekrwieniem dochodzi do lepszego odżywienia przekrwionych obszarów i co za tym idzie szybszego procesu gojenia. Dzięki jego zastosowaniu można przyspieszyć zrost kostny średnio o 2 tygodnie, co może zapobiec wielu charakterystycznym zmianom podczas długotrwałego unieruchomienia kończyny

Drenaż limfatyczny – jest jedną z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich rękoczynów pozwala na usprawnienie krążenia limfy przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również likwidując obrzęki zastoinowe, zapalne. Pozwala także na usprawnienie przepływu limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyspieszając powrót do zdrowia. Jest to mechaniczne przepychanie chłonki w układzie naczyń chłonnych i węzłów chłonnych, wspomagane bandażowaniem i gimnastyką udrażniającą

 gabinet_masazu2

Masaże Klasyczne

masaż częściowy 30 min. 40 zł
masaż kręgosłupa, kończyn, obręczy barkowej, pleców, stawów:
– karnet 5 zabiegów
– karnet 10 zabiegów
190 zł
380zł
masaż częściowy z olejkami lub maścią rozgrzewającą – 30 min
– karnet 5 zabiegów
45 zł
215 zł
masaż klasyczny 60 min.
– karnet 5 zabiegów
– karnet 10 zabiegów
90 zł
400 zł
800 zł
masaż klasyczny całościowy z olejkami – 60 min.
– karnet 5 zabiegów
110 zł
500 zł
masaż klasyczny całościowy z olejkami – 60 min.
– karnet 5 zabiegów
110 zł
500 zł
masaż izometryczny – częściowy 45 min.
– karnet 5 zabiegów
– karnet 10 zabiegów
70 zł
320 zł
660 zł
masaż klasyczny wykonywany na napiętych grupach mięśniowych lub pojedynczym napiętym mięśniu. Zadaniem tego zabiegu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążenia organizmu ćwiczeniami. Masaż wykonywany jest szybko i energicznie. Powinien być wykonywany codziennie przez dłuższy okres czasu.
Masaż GORĄCYMI KAMIENIAMI 90 min. 140 zł
Połączenie ciepłych kamieni z masażem jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu. Masaż wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów. Wpływa na rozszerzenie się naczyń krwionośnych, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspiesza dostarczanie substancji odżywczych i wydalanie produktów przemiany materii.
masaż całościowy relaksacyjny 60 min.
– karnet 5 zabiegów
– karnet 10 zabiegów
85 zł
400 zł
750 zł
łagodny, usuwa skutki stresu
masaż relaksacyjny całościowy z olejkami – 60 min.
– karnet 5 zabiegów
95 zł
470 zł
masaż relaksacyjny całościowy i twarzy – 75 min.
– karnet 5 zabiegów
110 zł
535 zł
masaż wspomagający odchudzanie 60 min.
– karnet 5 zabiegów
– karnet 10 zabiegów
120 zł
580 zł
1100 zł
masaż wspomagający odchudzanie z olejkami 60 min.
– karnet 5 zabiegów
– karnet 10 zabiegów
128 zł
620 zł
1200 zł
masaż częściowy wspomagający odchudzanie 30 min.
– karnet 5 zabiegów
– karnet 10 zabiegów
50 zł
230 zł
430 zł
masaż wspomagający odchudzanie bańkami chińskimi – 60 min.
– karnet 5 zabiegów
– karnet 10 zabiegów
100 zł
530 zł
900 zł
Drenaż limfatyczny z olejkami – 90 min
– karnet 5 zabiegów
130 zł
630 zł
Drenaż limfatyczny 90 min.
– karnet 5 zabiegów
– karnet 10 zabiegów
120 zł
580 zł
1100 zł
Drenaż limfatyczny częściowy 45 min.
– karnet 5 zabiegów
– karnet 10 zabiegów
50 zł
220 zł
420 zł