Obsługujemy karty
bez dopłat i ograniczeń
Siłownia Matrix Fitness
Bielsko
Zapraszamy Państwa serdecznie do naszego klubu!
PIERWSZE WEJŚCIE o wartości
50 zł GRATIS !
Wypełnij Ankietę i umów się na pierwszą bezpłatną sesję treningową o wartości 50 zł.

Fitness power

Fitness Power to sala do ćwiczeń siłowych wyposażona w ponad 40 specjalistycznych maszyn i urządzeń do ćwiczeń wszystkich grup mięśniowych oraz sprzęt wolny czyli hantle, ławki, ławeczki oraz sztangi z odpowiednim obciążeniem.

Fitness Power  to ćwiczenia siłowe wzmacniające bezpośrednio siłę i wytrzymałość mięśni, budujące beztłuszczową masę mięśniową i potęgujące pośrednio proces spalania zapasowej tkanki tłuszczowej poprzez utrzymywanie umięśnienia na wysokim poziomie. Ludzie odchudzający się nie zdają sobie sprawy z tego, że mięśnie także odgrywają kluczową rolę w procesie odchudzania dlatego powinni go stosować w jednej sesji treningowej z ćwiczeniami aerobowymi. Trening siłowy może być wykonywany z wolnym sprzętem oraz na specjalnych maszynach oporowych , które poprzez odpowiednią stabilizację niwelują przeciążenia stawów całego układu kostnego, w tym także kręgosłupa.Odpowiedni trening siłowy można wykonywanć codziennie lub co drugi dzień i trwać powinnen około 45-60 minut. Ćwiczenia na poszczególne grupy mięśniowe, ilość powtórzeń i serii oraz ciężar powinien być dobierany indywidualnie do potrzeb danej osoby.

Korzyści płynące z systematycznego treningu siłowego:
1) podwyższony  metabolizm komórkowy wspomagający odchudzanie,
2) sprawne i silne mięśnie, ścięgna i więzadła całego organizmu,
3) bezpośrednia budowa beztłuszczowej masy mięśniowej,
4) proporcjonalne kształtowanie sportowej i szczupłej sylwetki ,
5) zwiększona odporność organizmu na urazy i kontuzje.

Badania naukowców skandynawskich i amerykańskich przeprowadzone na ludziach w różnych grupach wiekowych pokazały, że wiek nie ma istotnego wpływu na rozwój siły i wytrzymałości mięśni, tylko wymaga stosowania odpowiednich bodźców dostosowanych do stanu w jakim znajduje się dana osoba ( stan zdrowia, wieku i kondycji).

fitness_power1