Obsługujemy karty
bez dopłat i ograniczeń
Klub Matrix Fitness
w Gdańsku
ZUMBA, SALSATION,
SCHWINN ROWERY,
WORLD JUMPING
SIŁOWNIA, KARDIO

Ćwiczenia kardio

Ćwiczenia Kardio to sale do ćwiczeń wyposażone w 17 profesjonalnych maszyn aerobowych, w tym : 4 bieżnie mechaniczne , 4 maszyny eliptyczne , 2 rowery poziome, 2 rowery pionowe, schody, stepper, 2 spinningi,  kranking.

KARDIO to ćwiczenia aerobowe czyli tlenowe, wykonywane na specjalnych maszynach treningowych. Są to naturalne i proste formy ruchu takie jak intensywny marsz,marszobieg lub bieg, chodzenie po schodach, jazda na rowerze. Jest to najbardziej uniwersalna, skuteczna i bezpieczna forma ćwiczeń fizycznych dla wszystkich ludzi bez względu na wiek, wagę i aktualną wydolność fizyczną. Trwają one średnio od 30 do 90 minut jednorazowo, wykonywane są w tempie średnio intensywnym i mogą być wykonywane codziennie lub co drugi dzień. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym i specjalnym technologiom zastosowanym w budowie maszyn do ćwiczeń aerobowych ćwiczenia, te mogą realizować także osoby z różnymi schorzeniami takimi jak: nadwaga i otyłość, choroby serca i nadciśnienie, cukrzyca i miażdżyca, bóle kręgosłupa oraz osoby po urazach czy kontuzjach jako forma rehabilitacji ruchowej.

Korzyści płynące z systematycznego treningu Kardio to:
1) podwyższony i przyspieszony metabolizm czyli skuteczne i bezpieczne odchudzanie,
2) sprawniejsze i silniejsze mięśnie całego ciała,
3) większa wydolność mięśnia sercowego i pojemność oddechowa płuc,
4) systematyczne i naturalne obniżanie poziomu złego cholesterolu we krwi,
5) zdecydowanie większa odporność organizmu na różne choroby cywilizacyjne.

Ćwiczenia Kardio skutecznie poprawiają pracę organizmu człowieka na poziomie komórek mięśniowych, czyniąc z nich wydajniejsze „paleniska” do bezpośredniego spalania komórek tłuszczowych czyli odchudzania.